Naho
+420 602 276 400 | info@translation-interpreting.cz | Po-Pá: 9:00-17:00 | Česky English

JSV

Borat, protiústavnost, vytrvalost a další stars našeho magazínu

1.12.2017 | Umístěno v: Deník | Štítky: , ,

Magazín nám roste a my jedem dál.

Magazín nám roste a my jedem dál.

Už je to tak, z rozhodnutí prezidenta Nursultana Nazarbajeva se v Kazachstánu nebude psát azbukou, ale latinkou. Bude to něco stát (3 miliardy), bude to chvíli trvat (15 let), ale má to se to vyplatit – středoasijská země se už od dob Borata výrazně posouvá na západ a toto je jeden z nejviditelnějších způsobů, jak to urychlit.

Rusky se však v Kazachstánu bude mluvit i nadále. A spoustu dalších zajímavostí o ruštině si můžete přečíst v našem magazínu.

Seznamte se s jazykovými rekordy

To je ostatně jeden z jeho hlavních cílů: kromě představení služeb naší agentury vás pravidelně informovat o novinkách ze světa jazyků, jejich výuky, překládání a tlumočení.Během léta a podzimu 2017 jsme vás seznámili s nejpoužívanějšími jazyky na světě, se způsobem výběru kvalitní překladatelské agentury a s nejdelším ze 100 tisíců francouzských slov. Je to anticonstitutionnellement a znamená to protiústavně.

Jak se snadno naučit cizí řeč

Velkou pozornost věnujeme také praktickým článkům, zaměřeným na zefektivnění vaší jazykové výuky. Víme, že naučit se obstojně cizí jazyk je důležité, ale zároveň náročné především na výdrž. Proto jsme se snažili naučit vás, jak při výuce cizího jazyka vytrvat. Základní princip je snadný: musíte mít silnou motivaci a musí vás to hodně bavit. Nesmí se stát, že učebnici berete do rukou s odporem a říkáte si: „stejně to nemá cenu“.

Nevzdychejte a raději si přečtěte:

Věříme, že čerpání z podobných rad se projeví ve vašem úspěšném studiu.

Zůstáváme ve spojení

Článků v našem magazínu je už dlouhá řada, od začátku roku jsme jich zveřejnili už takřka 50. V obdobném duchu chceme pokračovat i v příštím roce. Máte-li jakékoliv nápady či připomínky k obsahu magazínu, neváhejte a napište nám. Budeme se těšit!

Událost dne

21. září – 1982

OSN deklarovala 21. září jako Mezinárodní den míru. Věnovaný je míru a specificky absenci války. Svátek si připomíná mnoho zemí, politických skupin, vojenských skupin a lidí. Poprvé se tento den slavil v roce 1981.

Nejnovější články

Novinky – nový člen týmu

17.9.2018

Vítáme k dnešnímu datu 17.září 2018 nového…

přečíst článek

Andersen, dekontextualizace a další zajímavosti dánštiny

2.9.2018

Když se řekne Dánsko, většině z nás…

přečíst článek

Parkoviště, Čína a naše další novinky (2. čtvrtletí 2018)

24.8.2018

Jak si užíváte prázdniny? Je vám vedro?…

přečíst článek