Naho
+420 602 276 400 | info@translation-interpreting.cz | Po-Pá: 9:00-17:00 | Česky English

JSV

Jak učit malé děti cizí jazyky

7.7.2017 | Umístěno v: Rady a tipy | Štítky: ,

Své děti můžete učit jakýkoliv jazyk

Své děti můžete učit jakýkoliv jazyk

Dříve panoval názor, že učit předškolní děti cizímu jazyku je zcela zbytečné. Poslední studie však dokazují, že opak je pravdou. Ideální čas začít s učením je v prvních dvou až čtyřech letech vaší ratolesti. Malé děti si osvojí cizí jazyk zcela přirozeně, nebudou to nijak řešit (jak to často dělávají dospělí) a budou se ho učit spolu s mateřským jazykem.

Pouštějte dětem písničky, zpívejte s nimi, naučte je různá říkadla. Pokud se jim písnička líbí, jsou schopny zpívat pořád dokola a tím si ji lehce zapamatují. Zapojit můžete i různé pohybové aktivity, hry (zkuste třeba pexeso) a povídání. Děti se nejen zabaví, ale především se touto formou učí, a to naprosto přirozeným způsobem.

Opakování, matka moudrosti

Kontakt s jazykem je důležitý, proto si i při každodenních činnostech či hrách procvičujte slovíčka. Používejte jednoduché věty typu What is it? a What colour is it? Takové základní věty se děti lehce naučí a než se nadějete, budou na ně odpovídat.

Cizímu jazyku byste se měli věnovat každý den, postačí i chvilka. Rozhodně ale není dobré nutit děti mluvit cizím jazykem. Mnohem lepší je, snažit se vytvořit zcela nenucenou situaci. Například během přípravy snídaně říkejte Milk or tea? a I love tea… and you? Dítka určitě budou reagovat.

Opakujte základní slovesa jako go (jít), eat (jíst), play (hrát si), užívaná dennodenně a snadno zapamatovatelná. Z podstatných jmen začněte nejdříve s barvami, pozdravy či písmeny.

A nezapomeňte, důležitá je také chvála.

Událost dne

22.července – 2010

Mezinárodní soudní dvůr v Haagu posvětil osamostatnění Kosova.

Nejnovější články

Jak netradičně na výuku jazyků (6.) – metoda přechodové četby

21.7.2018

Jednu z nepřeberného počtu technik netradiční výuky cizích…

přečíst článek

Metody, zajímavosti, návody. Prostě best of magazín

2.7.2018

Víte, které písmo se považuje za jedno…

přečíst článek

5 filmových premiér 2018, které se vyplatí vidět s titulky

29.6.2018

Většina filmových nadšenců dá určitě přednost filmům…

přečíst článek