Naho
+420 602 276 400 | info@translation-interpreting.cz | Po-Pá: 9:00-17:00 | Česky English

JSV

Jak netradičně na výuku jazyků (6.) – metoda přechodové četby

21.7.2018 | Umístěno v: Rady a tipy | Štítky: , ,

Bez knih se cizí jazyk nenaučíte.

Bez knih se cizí jazyk nenaučíte.

Jednu z nepřeberného počtu technik netradiční výuky cizích jazyků tvoří i metoda přechodové četby. Odpovídá trendu poslední doby, kdy mnoho lidí upouští od klasického učení a hledá něco nového. Jde nejen o začátečníky, ale především o jedince, kteří se snaží jazyk naučit již dlouho, jejich snaha však zůstává jaksi bez efektu. O co se tedy konkrétně jedná?

Ze všech stran se na nás valí nejrůznější metody jak se správně, efektivně a hlavně rychle naučit cizí jazyk. Nabídek je skutečně víc než dost, jak si však vybrat tu pravou? Těžko říct, každý člověk je jiný a každému vyhovuje jiný způsob výuky.

Jak funguje metoda přechodové četby

Podstatu metody přechodové četby tvoří tištěný příběh s poutavým dějem. Možná vás to překvapí, ale celá první kapitola je psaná česky. A naopak, poslední kapitola je celá v cizím jazyku, který se učíte. Slov v cizím jazyku samozřejmě přibývá postupně, abyste dobře pochopili jejich významy a hlavně smysl určitého textu.


  • Přečtěte si o dalších metodách v našem seriálu o netradiční výuce jazyků: Concord.

Za velké plus se považuje, pokud text obsahuje také audio nahrávku. Značným přínosem může určitě být i namluvení příběhu rodilým Čechem, který výborně ovládá daný jazyk. Rádi vám pomůžeme orientovat se v nabídce textů pro metodu přechodové četby, jako jsou např. publikace edice „Angličtina No Problem“.

Učte se metodou přechodové četby

Hlavním záměrem metody přechodové četby je porozumění čtenému textu. Vysvětlení gramatiky se omezuje na základní informace – v podstatě se dozvíte jen to, co potřebujete k orientaci v příslušném textu. Metoda přechodové četby v podstatě učí jazyk pomocí psaných příběhů.

Chtěli byste se učit metodou přechodové četby sami? Pokud ano, vyberte si nějaký kratší román či delší povídku, ideálně s hodně napínavým dějem, který budete hltat od začátku až do konce. Učení pak půjde v podstatě samo. Po přečtení si uvědomíte, že čtete v cizím jazyce a cizí jazyk vlastně umíte.

Událost dne

19.října – 2005

Začal soud se Saddámem Husajnem.

Nejnovější články

Egypťan, 14 pádů a další zajímavosti finštiny

10.10.2018

Minule jsme si tady docela pěkně povídali…

přečíst článek

Vánoce se blíží, věnujte jedinečný dárek od JSV

9.10.2018

Ač se do zdá neuvěřitelné – zvláště…

přečíst článek

Kde a jak získat apostilu

6.10.2018

Na první pohled se může jednat o…

přečíst článek