Naho
+420 602 276 400 | info@translation-interpreting.cz | Po-Pá: 9:00-17:00 | Česky English

JSV

5 tipů, jak rychle zlepšit svou znalost cizího jazyka

22.9.2017 | Umístěno v: Rady a tipy | Štítky: ,

Přátelé ze zahraničí vaše znalosti jazyka rychle zlepší.

Přátelé ze zahraničí vaše znalosti jazyka rychle zlepší.

Každý, kdo se učí nějaký zahraniční jazyk, si už určitě alespoň jednou přál, aby jeho úsilí přineslo požadované výsledky co nejrychleji. Přinášíme vám inspiraci, jak takového zrychlení snadno a bezbolestně dosáhnout.

Vydejte se do zahraničí

Jedním z nejefektivnějších způsobů, jak si rychle zlepšit cizích jazyk, je vycestovat do země, kde se takovou řečí mluví. Nabídka kurzů je skutečně bohatá, na výběr jsou kurzy trvací dva týdny, ale třeba i půl roku. Ideální je intenzivní kurz ve skupině maximálně 6 lidí. Pobyt v zahraničí bude pro vás velikou zkušeností.

Sledujte filmy v cizím jazyce

Zapomeňte na dabing. Pustě si raději film s titulky, ideálně v originálním znění. Anebo ještě lépe: troufněte si na film v originále bez titulků, který už znáte a máte rádi, který vás baví. Nebudete muset přemýšlet nad dějem. Nezáleží na tom, že „nechytnete“ všechny věty. Ze začátku se zaměřte na krátké věty, např. na nějaké vtipné hlášky.

Čtěte knížky v cizím jazyce

Abyste se v knize vůbec orientovali, musíte mít alespoň základní znalost gramatiky, hlavně v časech. Po ruce mějte připravený slovník. Začátky bývají těžké, proto je důležité vybrat si knihu, která bude bavit, to by vás mohlo motivovat knihu skutečně dočíst. Pro začátek knižní trh nabízí knihy dle jazykových úrovní, aby si každý našel tu svou.

Zdokonalujte jazyk na internetu

Internet je plný stránek, které pomohou s výukou jazyků. Zkuste například Helpforenglish.cz, najdete zde vše, co potřebujte k učení – výukové materiály, cvičení, rady i testy. A navíc zdarma. Další variantou je číst na internetu to co vás baví, nebo to, co potřebujete k práci.

Komunikujte. Komunikujte. A komunikujte!

Nebraňte se verbálnímu kontaktu s cizinci. Ptá se vás někdo na cestu anglicky či potřebuje jinak poradit? Zkuste mu pomoc, nebojte se, že budete dělat chyby. Najděte si přátele z ciziny. Čím více se budete setkávat s cizím jazykem, komunikovat v něm, tím více budete dělat pokroky.

A jedna rada na závěr: nezapomeňte na pořádnou motivaci. Bez ní se z místa prostě rychleji neposunete.

Událost dne

22.července – 2010

Mezinárodní soudní dvůr v Haagu posvětil osamostatnění Kosova.

Nejnovější články

Jak netradičně na výuku jazyků (6.) – metoda přechodové četby

21.7.2018

Jednu z nepřeberného počtu technik netradiční výuky cizích…

přečíst článek

Metody, zajímavosti, návody. Prostě best of magazín

2.7.2018

Víte, které písmo se považuje za jedno…

přečíst článek

5 filmových premiér 2018, které se vyplatí vidět s titulky

29.6.2018

Většina filmových nadšenců dá určitě přednost filmům…

přečíst článek