Naho
+420 602 276 400 | info@translation-interpreting.cz | Po-Pá: 9:00-17:00 | Česky English

JSV

Druhy tlumočnické techniky

2.3.2018 | Umístěno v: Služby | Štítky: , ,

K tlumočnické technice přistupujte s klidem!

K tlumočnické technice přistupujte s klidem!

Nedílnou součást rozmanitých eventů, obchodních jednání, konferencí či seminářů tvoří tlumočnická technika. Zahrnuje široké spektrum zařízení, nicméně pro kvalitní realizaci naprosté většiny akcí si vystačíte s několika základními přístroji. Bez nich se však na druhou stranu neobejdete. O jaké se jedná a k čemu slouží?

Jaké se používá tlumočnické zařízení

Rozlišujeme dva základní druhy tlumočnické techniky:

  • Analogovou tlumočnickou techniku použijeme při tlumočení do jednoho až tří jazyků najednou. Účastníci jsou vybaveni bezdrátovými přijímači se sluchátky, ve kterých jsou infra zářiče, díky nimž slyší překlad ve vybraném jazyce.
  • Digitální tlumočnické technice dáme přednost, je-li třeba tlumočit do tří či více jazyků. Její příprava je sice poněkud náročnější, kvalitu zvuku však jistě oceníte.

Nejpoužívanější tlumočnické zařízení zahrnuje tlumočnické kabiny, mikrofony a sluchátka, audiokonferenční systém a šeptákové sady.

Tlumočnická kabina

Při využití bezdrátové tlumočnické kabiny jsou většinou přítomni dva tlumočníci, kteří se postupně střídají. Aby se zabránilo rušení překladu zvukem, staví se kabina k tlumočení stranou od mluvčího.

Mikrofony a sluchátka

Starosti s ozvučením výrazně ubývají, pokud jsou k dispozici digitální mikrofony. Každý je opatřen reproduktorem a můžou se do něj připojit i dvoje sluchátka určená k poslechu dvou účastníků.

Audiokonferenční systém

V případě, že se diskuze účastní všichni přítomní, využívá se audiokonferenční systém ozvučení s bezdrátovými směšovači. Nebojte se, žádné informace se nedostanou mimo jednací sál.

Šeptáková sada

Velice oblíbená je také tzv. šeptáková sada, obsahující bezdrátový mikrofon pro tlumočníka a 20 staniček pro zúčastněné. Hojně se jí využívá především při prohlídkách historických památek, na exkurzích a během podobných akcí.

Událost dne

21. září – 1982

OSN deklarovala 21. září jako Mezinárodní den míru. Věnovaný je míru a specificky absenci války. Svátek si připomíná mnoho zemí, politických skupin, vojenských skupin a lidí. Poprvé se tento den slavil v roce 1981.

Nejnovější články

Novinky – nový člen týmu

17.9.2018

Vítáme k dnešnímu datu 17.září 2018 nového…

přečíst článek

Andersen, dekontextualizace a další zajímavosti dánštiny

2.9.2018

Když se řekne Dánsko, většině z nás…

přečíst článek

Parkoviště, Čína a naše další novinky (2. čtvrtletí 2018)

24.8.2018

Jak si užíváte prázdniny? Je vám vedro?…

přečíst článek