Rychlá kalkulace

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

Odpovíme Vám ihned jakmile to bude možné. 

Soukromá poptávka
Firemní poptávka

V pracovní dny odpovíme během 10 – 15 minut, pokud máte urgentní poptávku k překladu – legalizaci, telefonujte

NON-STOP: +420 602 276 400

Výuka naopak, transkreace, Řím. Takže to NEJ z magazínu

Při pohledu do statistik to vypadá, že v náš online magazín JSV si mezi čtenáři získává stále větší oblibu. Mezi desítkami textů ze světa jazykových překladů, tlumočení a výuky se však ukrývá celá řada kousků, které si zaslouží udělení vyznamenání před nastoupenou jednotkou. Pojďme si tedy představit nejčtenější, nejzajímavější a nejoblíbenější články tohoto blogu za posledního půl roku.

Jak se učit jazyky. Jinak a s láskou

Největší projekt magazínu představoval mnohadílný seriál o netradiční výuce cizích jazyků. Seznámili jste se díky němu s Nepustilovou metodou, se sugestopedií, s přechodovou četbou, se školou Helen Doron a množstvím dalších způsobů, jak se rychle, efektivně a zábavně naučit cizí jazyk. Pokud využijete naše jazykové kurzy, to nejlepší z popsaných metod si vyzkoušíte na vlastní kůži.

Cizí řeči k smíchu. Ale v dobrém

Zároveň jsme spustili novou sérii, která mapuje zvláštní, netypická, legrační a jiná podivná slovíčka v jednotlivých jazycích. Zatím tady máme:

Toulky sladkými metropolemi. Oslaďte si život

Pro všechny cestovatele jsme připravili výlet do populárních velkoměst na celém světě – pochopitelně odborně komentovaný naším průvodcem. Díky němu se můžete podívat do lázeňské Budapešti, mlhavého Londýna, věčného Říma, císařské Vídně, prosluněného Madridu i multikulturního Berlína.

Pohled pod pokličku. Stačí nadzvednout

Velkému zájmu se těší popisy a podrobnosti služeb naší agentury. Během uplynulých šesti měsíců jste se dozvěděli, co to je translatologie, k čemu slouží transkreace nebo jaké podklady připravit pro tlumočníka. Zaujalo vás též povídání o time managementu, představení superlegalizace na velvyslanectvích či tipy, na co nezapomenout při lokalizaci webu.

Jak se mluví tam a kterak zase onde. To byste nevěřili

Konstantně vysoký zájem si udržují krátké, avšak šťavnaté přehledy zajímavých faktů nasbíraných především o evropských jazycích. Mrkněte alespoň na jeden z nich, pobavte se a poučte se, dozvíte se spoustu nečekaných informací:

Mohlo by vás zajímat

Hindština. Přísloví, gramatika, zajímavosti

Hindština (hindī) patří k nejužívanějším jazykům nejen v Indii, ale také na celém světě (spolu s čínštinou, angličtinou a španělštinou). V Indii je sice pouze jedním z 23 oficiálních

Maráthština. Slovníček, gramatika, zajímavosti

Vzhledem k neuvěřitelnému počtu obyvatel Indie se tam v podstatě každý jenom trochu významnější jazyk řadí (s nadsázkou) mezi nejvíce používané na světě. Typický příklad představuje maráthština,