Naho
+420 602 276 400 | info@translation-interpreting.cz | Po-Pá: 9:00-17:00 | Česky English

JSV

5 filmových premiér 2018, které se vyplatí vidět s titulky

29.6.2018 | Umístěno v: Rady a tipy | Štítky: ,

Muž, který zabil Dona Quijota

Muž, který zabil Dona Quijota.

Většina filmových nadšenců dá určitě přednost filmům s titulky před těmi dabovanými. Důvod je jasný: originální zvuk, původní hlasy herců a zvukové efekty. V neposlední řadě slouží všem studentům cizích jazyků jako „učební pomůcka“. Sledováním filmů v originálním znění totiž patří mezi skvělé metody, jak si osvěžit cizí řeč.

Originál je zkrátka originál.

Jaké filmy, u kterých se vyplatí zajít na verzi s titulky, nás čekají v druhé polovině tohoto roku?

Manžel na zkoušku (Overboard)

Romantická komedie o bohatém a požitkářském Leonardovi. Jednoho dne, po hodně divokém večírku, však ztratí paměť, toulá se ulicemi… a objeví se jeho „zákonná“ manželka. Jak dlouho bude žít život normálního pracujícího muže? Zjistí svojí skutečnou identitu? V hlavních rolích se představí Anna Faris, Eugenio Dezbez a Eva Longoria.

Muž, který zabil Dona Quijota (El hombre que mató a Don Quijote)

Toby byl kdysi nadšený filmový student, dnes je z něho nafoukaný režisér reklam, který prahne jen po penězích a slávě. Jednoho dne zavítá do malé španělské vísky, kde před lety natočil příběh Dona Quijota. To ještě netuší, jaký děsivý dopad to mělo na vesnici. Potkává starého muže, který si myslí, že je Don Quijot. Je čím dál tím těžší rozlišit co je realita a co pouhá fikce. Změní to Tobyho? V režii Terryho Gilliama se zahraje mimo jiné Olga Kurylenko.

Studená válka (Zimna wojna)

Láska zpěvačky Zuly a skladatele Wiktora odehrávající se době budování stalinského Polska, ale i v moderní západní Evropě. Nemůžou být spolu, nemůžou být ani bez sebe. Příběh s nádechem hořkosti vás zavede do Varšavy, Paříže a Berlína. Na festivalu v Cannes byl Pawel Pawlikowsi oceněn cenou za nejlepší režii.

Utøya, 22. července (Utøya 22. Juli)

Norské drama podle skutečných událostí a reálných svědectví. Na ostrově Utøya zaútočil 22. července 2011 pravicový extremista na několik stovek mladých lidí, kteří tam byli na letním táboře. Jeho šílené běsnění nepřežilo 69 z nich. Scénář filmu se zakládá na rozhovorech s přeživšími a pokouší se zachytit pocity lidí, kteří byli na ostrově právě ve chvíli útoku a bojovali o holý život. S ohledem na pozůstalé jsou charaktery ve filmu smyšlené.

Bohemian Rhapsody

Životopisný snímek o skupině Queen a především o legendárním Freddiem Mercurym a jeho hodně divokém životu. V hlavních rolích se objeví Rami Malek, Joseph Mazzello, Gwilym Lee, Ben Hardy či Allen Leech, o režii se podělili Dexter Fletcher a Bryan Singer.Událost dne

23. února – 1945

Druhá světová válka – Američané osvobozují města na Filipínách a Manile. V Polsku v Poznani kapitulují Němci pod tlakem Polských a ruských sil

Nejnovější články

Amalgám, colac a další zajímavosti z rumunštiny

12.2.2019

Kdysi se do Rumunska jezdilo k moři, dnes…

přečíst článek

Peitsche, hottentotten a jiná podivná slovíčka v němčině

8.2.2019

Na první poslech němčina působí poněkud krkolomně,…

přečíst článek

Ohlédnutí za rokem 2018 a přání do toho dalšího

30.1.2019

Od zimy do zimy, 365 nocí, ale…

přečíst článek