Naho
+420 602 276 400 | info@translation-interpreting.cz | Po-Pá: 9:00-17:00 | Česky English

JSV

5 španělských knih pro osvěžení vašeho studia

3.3.2019 | Umístěno v: Rady a tipy | Štítky: ,

Porazil don Quijote větrné mlýny? Přečtěte si ve španělštině.

Porazil don Quijote větrné mlýny? Přečtěte si ve španělštině.

Příjemným a užitečným zpestřením výuky cizího jazyka bývá četba knih v originále. Zvláště, když se jedná o knihy poutavé a napínavé. Týká se to i španělštiny, i když je zajímavé, že španělská literatura u nás není, na rozdíl třeba od francouzské, anglické, německé či severské, příliš rozšířená. Přesto v ní řadu zajímavých knih najdete.

Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha (El ingenioso hidalgo Don Quixote de la Mancha)

V souvislosti se španělskou literaturou se většině čtenářů vybaví don Quijote de la Mancha. Tento dojemný Cervantesův román neztratil nic ze své aktuálnosti ani po více než 400 letech od svého vzniku. Některé prvky této knihy se přeměnily na ustálené obraty, takže každý ví, co znamená „donkichotství“ nebo „boj s větrnými mlýny“.

Tango staré gardy (El tango de la guardia vieja)

Arturo Pérez-Reverte patří k nejprodávanějším španělským autorům současnosti, Tango staré gardy potěší jak milovníky špionážního žánru, tak s citem napsaných milostných románů. Příběh vášnivého vztahu, intrik a zrady trvá po čtyři desetiletí bouřlivého dvacátého století a odehrává se v Buenos Aires, Nice i Sorrentu.Manolito a blbeček (Manolito Gafotas: Yo y el Imbécil)

Především začátečníkům neuškodí zamířit do dětské literatury. Té v současném Španělsku kraluje sedmapadesátiletá Elvira Lindo. Příběhy o malém chlapci Manolitu Brejlounovi z madridského předměstí Carabanchel se staly doslova fenoménem. Manolito je totiž jakousi španělskou obdobou Goscinnyho – i u nás velice populárního – Mikuláše.

Stín větru (La Sombra del viento)

Nejen ve Španělsku, ale i v dalších evropských zemích se stal román Stín větru spisovatele Carlose Ruize Zafóna bestsellerem. Kniha s temnou a neutěšenou atmosféru plnou napětí, tajemství a melancholie se odehrává v Barceloně před, během a po španělské občanské válce a disponuje strhujícím příběhem.

Real Madrid CF

A když jsme u Španělska, neměli bychom zapomínat na fotbal, který je pro většinu obyvatel Pyrenejského poloostrova takřka náboženstvím. Ideální téma ke konverzaci, takže není od věci seznámit se s historií nejslavnějšího klubu všech dob, který Ligu mistrů vyhrál třináctkrát (1956-1960, 1966, 1998, 2000, 2002, 2014 a 2016-2018). Autorem je Mercedes Y. Segovia.

Událost dne

18.června – 1979

Podpis smlouvy SALT II mezi USA a SSSR.

Nejnovější články

Křupani, prezidenti a další zajímavosti z běloruštiny

11.6.2019

Bělorusko patří k zemím, kde se mluví…

přečíst článek

Londýn, britské hlavní město plné jazyků

5.6.2019

Není žádným překvapivým faktem, že Londýn je…

přečíst článek

Paštó, divný slova a naše další novinky (1. čtvrtletí 2019)

31.5.2019

Vzpomenete si ještě na Vincence Babočku, který…

přečíst článek