Rádi byste se naučili cizí jazyk, ale nedokážete se přinutit ke studiu? Nemáte tu pravou motivaci? Máme pro vás několik tipů jak na to. Nezáleží při tom, jedná-li se o angličtinu, nebo čínštinu.

Správná motivace hned od začátku

Především je důležité ujasnit si, proč se vlastně chcete cizí jazyk naučit. Jestli budete zahraniční jazyk studovat pouze z donucení, tak studium asi nebude mít dlouhého trvání. Musíte se dostatečně namotivovat a najít v učení nějaký smysl.

Konkrétní cíl nabudí

Důkladně vše promyslete a následně vezměte tužku a papír a napište si vše, čeho vlastně chcete jazykovým studiem dosáhnout. Například: až se naučím lépe italsky, pojedu na dva týdny na Sardinii. Když se naučím španělsky, budu mít možnost zaujmout lépe placené místo ve firmě. Úplnému začátečníkovi stačí i menší cíl, například zvládnout překlad písničky.

Malé krůčky jsou pro vás velkými skoky

Každý má jinou úroveň znalosti jazyka a jiné cíle. Váš cíl by však měl být pouze krátkodobý a hlavně splnitelný. Čím delší dobu budete potřebovat k jeho realizaci, tím pravděpodobněji může nastat situace, že vás to spíše odradí. Pěkně pomalu a po krůčkách. Každý, byť malý pokrok vás podnítí k dalšímu vzdělávání.

Nezapomeňte na odměnu

Za splnění daného cíle se klidně odměňte. Malý výlet či sladkost bude mít vliv na vaši psychiku a vy se pustíte do dalších cílů s ještě větším nadšením.

I na jazyky lze jít zábavně

Učení může být také zábavou. Do výuky můžete začlenit hry, písničky, internet, filmy či pohyb. Snažte se jazyk učit formou činností, které máte rádi, a nenudí vás. Typickými příklady je sledování televizních pořadů v originálním znění, četba cizojazyčných knih a poslech výukových programů při sportu.

Ve dvou se to lépe táhne

Dnes již není učení jazyků jen o biflování slovíček a gramatiky. Důležitá je hlavně komunikace. A proto je skvělé mít parťáka. Vždyť na studium nemusíte být sami. Kamarád, příbuzný, spolužák či kolega, jednoduše někdo, s kým se budete navzájem podporovat a motivovat k následnému studiu, vás může neuvěřitelně postrčit kupředu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *