Naho
+420 602 276 400, 603 525 299 | VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ 832/19, PRAHA 1 | info@translation-interpreting.cz | Pondělí - Pátek: 9:00-17:00 | Česky English

JSV

Řím, italské hlavní město plné jazyků

2.7.2019 | Umístěno v: Rady a tipy | Štítky: , , , ,

Památník Monumento Vittorio Emanuele v Římě.

Památník Monumento Vittorio Emanuele v Římě.

Patří mezi nejkrásnější a nejstarší města Evropy, považuje se za kolébku evropské civilizace, ne nadarmo se mu říká věčné město. Italská metropole Řím už sice není pupkem světa, přesto se řadí mezi nejdůležitější turistická centra na světě. Většina antických památek z dob říše římské se zachovala a návštěvníci mohou obdivovat světoznámá místa ve své často původní podobě. A protože všechny cesty vedou do Říma, vydejme se do něj i my.

Nejenže toho nejvíce uvidíte, ale zároveň přirozeným a příjemným způsobem procvičíte vaši italštinu.

Největší římská lákadla nejen pro turisty

Jaké památky bychom během prohlídky Říma rozhodně neměli vynechat? Těžko nějakou vybrat na první místo, my jsme zvolili největší římský amfiteátr Koloseum (Anfiteatro Flavio či Colosseo). Odehrávaly se v něm hony na zvířata, krvavé hry i gladiátorské zápasy.

Nebo by to měla být bazilika sv. Petra ve Vatikánu (Basilica di San Pietro in Vaticano), skutečné srdce katolické církve? Právě odtud dává papež o Vánocích a Velikonocích svá požehnání. Do chrámu se přichází přes 250 metrů dlouhé, velkolepé náměstí svatého Petra (Piazza San Pietro). A nelpěme tolik na detailu, že Vatikán je suverénní stát uprostřed Říma.

Co všechno vidět v Římě

Nezapomeňte hodit minci do nejslavnější fontány (Fontana di Trevi), jedině tak se do Říma ještě někdy vrátíte. Jen pro zajímavost, denně tam turisté nahází přibližně 3 tisíce eur – to už je opravdu slušná suma. Stavbu zdobí sochy Neptuna a dvou tritonů, představujících klidné a rozbouřené moře.Pokud by vám jedna fontána nestačila, doporučujeme fontánu Čtyř řhek (Fontana dei Quattro Fiumi) na náměstí Piazza Navona. Čtyři řeky – Dunaj, Ganga, Nil a La Plata – reprezentují čtyři tehdy známé kontinenty. Hledáte-li nejzachovalejší antickou stavbu v Římě, pak nemůžete minout Pantheon. „Chrám všech bohů“ se díky své mohutnosti právem uvádí jako doklad dokonalého římského stavitelského umění.

Řím a jeho umělecké poklady

Kromě historických památek a archeologických nalezišť si v Římě (Forum Romanum) přijdou na své i milovníci umění, vědy, historie, zkrátka všeho, co nabízejí muzea a galerie. Na území italského hlavního města jich najdete desítky v čele s úchvatnými vatikánskými sbírkami ve vatikánských palácích (Palazzo Apostolico Vaticano), kde se nachází i Sixtinská kaple.

Pozornost si zaslouží také galerie Borghese (Galleria Borghese), Kapitolská muzea (Musei Capitolini), Egyptské muzeum (Museo Gregoriano Egizio) nebo Národní muzeum 21. století Maxxi (Museo Nazionale delle Arti del XXI Secolo). A pokud chcete ušetřit, tak každou poslední neděli v měsíci má řada muzeí otevřeno zdarma.

Událost dne

17.srpna – 1962

Osmnáctiletý zedník Peter Fechter byl zastřelen východoněmeckými pohraničníky při pokusu o překročení Berlínské zdi.

Nejnovější články

Středník, antika a další zajímavosti z řečtiny

5.8.2019

Řecko představuje oblíbený cíl mnoha letních dovolených,…

přečíst článek

Vídeň, rakouské hlavní město plné jazyků

29.7.2019

Ne nadarmo se Vídni (německy Wien, anglicky…

přečíst článek

Translatologie, věda jako každá jiná

27.7.2019

Zjednodušeně napsáno, ústními překlady se zabývají tlumočníci,…

přečíst článek