Studium němčiny si příjemně osvěžíte četbou německé literatury v originále. Nenásilnou formou si upevníte a rozšíříte slovní zásobu, posílíte schopnost porozumění cizímu textu a ještě se něco zajímavého dozvíte. Začátečníci a mírně pokročilí ocení zjednodušené knihy a dvojjazyčné knihy s českým „zrcadlovým“ překladem, umožňujícím okamžitou kontrolu pochopení původního německého textu.

Při výběru německé knihy se před vámi otevře skutečně bohatá nabídka, odrážející dlouhý a pestrý vývoj německé literatury. Pomineme-li středověké období a přeskočíme rovnou do 19. století, zjeví se před námi dvojice skutečných uměleckých velikánů z dob preromantismu – Johann Wolfgang Goethe a Friedrich Schiller.

Četba velikánů německé literatury

Na problémy běžného člověka se zaměřoval realismus, jehož význačným představitelem byl George Büchner. Na počátku 20. století začaly do literatury silně pronikat filozofické myšlenky a výrazně se začala prosazovat drama a lyrika (Rainer Maria Rilke).Literaturu značně ovlivnila první světová válka a následná špatná ekonomická situace. Mnozí autoři byli po nástupu Hitlera v roce 1933 nuceni odejít do emigrace (např. Thomas Mann, Heinrich Mann, Bertolt Brecht či Erich Maria Remarque). Hodně německých spisovatelů mělo židovské kořeny (Franz Kafka, Egon Erwin Kisch).

Jaké knihy si přečíst v němčině

Po jaké knize v německém jazyce tedy sáhnout? Inspirujte se našimi tipy:

Pár nápadů knih pro ty, kteří němčinu již ovládají:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *