Rychlá kalkulace

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

Odpovíme Vám ihned jakmile to bude možné. 

Soukromá poptávka
Firemní poptávka

V pracovní dny odpovíme během 10 – 15 minut, pokud máte urgentní poptávku k překladu – legalizaci, telefonujte

NON-STOP: +420 602 276 400

Překládání v online světě není problém.

Jak a kde na online překladače

Říká se „kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem“. Ne každý však ovládá vícero jazyků. A právě od toho – pomáhat s běžným překládáním – tu jsou internetové překladače. Využíváme je v práci, při cestě do ciziny, anebo třeba jen pro zábavu.

Online překladače v dnešní době využívá téměř každý člověk.

Nepřeloží „pouze“ slovíčka, ale rovnou celé věty či dokonce celý text. Škála překládaných jazyků je opravdu pestrá: můžeme vybírat nejen z těch základních (angličtina, němčina, francouzština, italština), ale překladače nám pomůžou i s jazyky jako arabština, japonština, maďarština, řečtina atd.

Adresy nejpoužívanějších překladačů na internetu

Překladače může používat každý z nás a to zcela zdarma. Jmenujme ty nejznámější:

Překladače fungují velice snadno. Stačí, když do jednoho okna napíšete větu či text v českém, nebo i jiném jazyku, a vyberete z nabídky jazyk, do kterého chcete překládat. V druhém okně vám okamžitě naskočí požadovaný překlad.

Výhody a nevýhody webového překládání

Výhodou online překladačů je bezesporu rychlost a nabídka jazyků k překládání. Nevýhodou může být to, že přeložený text bývá často velice kostrbatý a s chybami. Pro základní orientaci o smyslu překládaného textu online translátor bohatě postačí. Ušetří vám čas, neboť nemusíte listovat ve slovníku a hledat určité slovo.Pokud však máte jen minimální znalost daného jazyka, hůře objevíte chyby a může dojít i k nějakým nedorozuměním. Faktem ovšem zůstává, že překladače jsou výborným pomocníkem pro každého z nás. Za posledním pár let se jejich kvalita výrazně zlepšila a jejich zdokonalování neustále pokračuje.

Stále proto platí: není nad profesionálního překladatele, u kterého žádné omyly neriskujete.

Mohlo by vás zajímat

Hindština. Přísloví, gramatika, zajímavosti

Hindština (hindī) patří k nejužívanějším jazykům nejen v Indii, ale také na celém světě (spolu s čínštinou, angličtinou a španělštinou). V Indii je sice pouze jedním z 23 oficiálních

Maráthština. Slovníček, gramatika, zajímavosti

Vzhledem k neuvěřitelnému počtu obyvatel Indie se tam v podstatě každý jenom trochu významnější jazyk řadí (s nadsázkou) mezi nejvíce používané na světě. Typický příklad představuje maráthština,