Rychlá kalkulace

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

Odpovíme Vám ihned jakmile to bude možné. 

Soukromá poptávka
Firemní poptávka

V pracovní dny odpovíme během 10 – 15 minut, pokud máte urgentní poptávku k překladu – legalizaci, telefonujte

NON-STOP: +420 602 276 400

Překládáme marketingové texty

Jak na překlad marketingového textu

Ke zvláštním druhům jazykových překladů se řadí marketingové texty.  U nich je třeba použít jiný postup než u překládání běžných textů. Důležité je především uchovat si hlavní marketingovou myšlenku a zároveň zvýšit prodej nabízeného zboží či služeb.

Základem marketingového překladu je srozumitelný, čtivý a výstižný text, který se odvíjí dle toho, pro jakou cílovou skupinu je zaměřený. Je třeba dát pozor na to, aby na vaši kampaň v cizině neměly možné dvojsmysly či kulturní narážky nežádoucí efekt. Některé části by se měly odstranit nebo naopak přidat – záleží na překládaném jazyku.

Před každým překladem by měl zákazník říci svou představu o překladu a jeho úpravě. Překladateli by měl dodat patřičné podklady, např. referenční materiály či terminologický slovník.

Druhy marketingových textů

Jazykové, kulturní i obchodní prostředí se velmi liší. Proto úprava přeložených prezentací, webů a dalších marketingových materiálů bývá mnohdy náročnější než překlad samotný. S tím si však už nemusíte lámat hlavu. Dejte nám vědět a my si s překladem marketingového textu poradíme.

Napíšeme pro vás cílový text v cizích jazycích, zahrneme do něho klíčová slova a upravíme ho pro internetové vyhledávače (SEO). Při překladu spolupracujeme s rodilými mluvčími. Máme zkušenosti s překladem webových stránek, obchodních i produktových prezentací, newsletterů, reklamních sloganů, PR článků, propagačních tiskovin, příspěvků na sociální sítě, kreativních zadání atd.

Mohlo by vás zajímat

Hindština. Přísloví, gramatika, zajímavosti

Hindština (hindī) patří k nejužívanějším jazykům nejen v Indii, ale také na celém světě (spolu s čínštinou, angličtinou a španělštinou). V Indii je sice pouze jedním z 23 oficiálních

Maráthština. Slovníček, gramatika, zajímavosti

Vzhledem k neuvěřitelnému počtu obyvatel Indie se tam v podstatě každý jenom trochu významnější jazyk řadí (s nadsázkou) mezi nejvíce používané na světě. Typický příklad představuje maráthština,