Rychlá kalkulace

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

Odpovíme Vám ihned jakmile to bude možné. 

Soukromá poptávka
Firemní poptávka

V pracovní dny odpovíme během 10 – 15 minut, pokud máte urgentní poptávku k překladu – legalizaci, telefonujte

NON-STOP: +420 602 276 400

K tlumočnické technice přistupujte s klidem!

Druhy tlumočnické techniky

Nedílnou součást rozmanitých eventů, obchodních jednání, konferencí či seminářů tvoří tlumočnická technika. Zahrnuje široké spektrum zařízení, nicméně pro kvalitní realizaci naprosté většiny akcí si vystačíte s několika základními přístroji. Bez nich se však na druhou stranu neobejdete. O jaké se jedná a k čemu slouží?

Jaké se používá tlumočnické zařízení

Rozlišujeme dva základní druhy tlumočnické techniky:

  • Analogovou tlumočnickou techniku použijeme při tlumočení do jednoho až tří jazyků najednou. Účastníci jsou vybaveni bezdrátovými přijímači se sluchátky, ve kterých jsou infra zářiče, díky nimž slyší překlad ve vybraném jazyce.
  • Digitální tlumočnické technice dáme přednost, je-li třeba tlumočit do tří či více jazyků. Její příprava je sice poněkud náročnější, kvalitu zvuku však jistě oceníte.

Nejpoužívanější tlumočnické zařízení zahrnuje tlumočnické kabiny, mikrofony a sluchátka, audiokonferenční systém a šeptákové sady.

Tlumočnická kabina

Při využití bezdrátové tlumočnické kabiny jsou většinou přítomni dva tlumočníci, kteří se postupně střídají. Aby se zabránilo rušení překladu zvukem, staví se kabina k tlumočení stranou od mluvčího.

Mikrofony a sluchátka

Starosti s ozvučením výrazně ubývají, pokud jsou k dispozici digitální mikrofony. Každý je opatřen reproduktorem a můžou se do něj připojit i dvoje sluchátka určená k poslechu dvou účastníků.

Audiokonferenční systém

V případě, že se diskuze účastní všichni přítomní, využívá se audiokonferenční systém ozvučení s bezdrátovými směšovači. Nebojte se, žádné informace se nedostanou mimo jednací sál.

Šeptáková sada

Velice oblíbená je také tzv. šeptáková sada, obsahující bezdrátový mikrofon pro tlumočníka a 20 staniček pro zúčastněné. Hojně se jí využívá především při prohlídkách historických památek, na exkurzích a během podobných akcí.

Mohlo by vás zajímat

Hindština. Přísloví, gramatika, zajímavosti

Hindština (hindī) patří k nejužívanějším jazykům nejen v Indii, ale také na celém světě (spolu s čínštinou, angličtinou a španělštinou). V Indii je sice pouze jedním z 23 oficiálních

Maráthština. Slovníček, gramatika, zajímavosti

Vzhledem k neuvěřitelnému počtu obyvatel Indie se tam v podstatě každý jenom trochu významnější jazyk řadí (s nadsázkou) mezi nejvíce používané na světě. Typický příklad představuje maráthština,