Nedílnou součást rozmanitých eventů, obchodních jednání, konferencí či seminářů tvoří tlumočnická technika. Zahrnuje široké spektrum zařízení, nicméně pro kvalitní realizaci naprosté většiny akcí si vystačíte s několika základními přístroji. Bez nich se však na druhou stranu neobejdete. O jaké se jedná a k čemu slouží?

Jaké se používá tlumočnické zařízení

Rozlišujeme dva základní druhy tlumočnické techniky:

Nejpoužívanější tlumočnické zařízení zahrnuje tlumočnické kabiny, mikrofony a sluchátka, audiokonferenční systém a šeptákové sady.

Tlumočnická kabina

Při využití bezdrátové tlumočnické kabiny jsou většinou přítomni dva tlumočníci, kteří se postupně střídají. Aby se zabránilo rušení překladu zvukem, staví se kabina k tlumočení stranou od mluvčího.

Mikrofony a sluchátka

Starosti s ozvučením výrazně ubývají, pokud jsou k dispozici digitální mikrofony. Každý je opatřen reproduktorem a můžou se do něj připojit i dvoje sluchátka určená k poslechu dvou účastníků.

Audiokonferenční systém

V případě, že se diskuze účastní všichni přítomní, využívá se audiokonferenční systém ozvučení s bezdrátovými směšovači. Nebojte se, žádné informace se nedostanou mimo jednací sál.

Šeptáková sada

Velice oblíbená je také tzv. šeptáková sada, obsahující bezdrátový mikrofon pro tlumočníka a 20 staniček pro zúčastněné. Hojně se jí využívá především při prohlídkách historických památek, na exkurzích a během podobných akcí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *