Ať už vás čeká účast na významném veletrhu nebo důležitá služební cesta, jistě uvítáte pomoc tlumočníka, jehož služby budete moci využívat během celé zahraniční cesty. Dobrý tlumočník ovládá na výbornou nejen cizí jazyk, ale zná i dokonale zvyky, kulturu a chování příslušné země.

Znáte etiketu země, do které cestujete? Tlumočník ví, komu, kdy a jak podat ruku, ovládá protokol, je si vědom, jak důležité je přizpůsobit své oblečení specifickým oblastem. Mimo Evropu je obzvláště důležitá znalost společenských a náboženských konvencí.

Tlumočník musí mít navíc diplomatické schopnosti. Vědět, znát, neustále se učit, chtít být lídrem, dokázat přesvědčit lidi, umět získat důležité kontakty atd.

Specifika arabského světa

V muslimských zemích je víc než vhodné vyhnout se zbytečné provokaci, doporučuje se chodit co nejvíce zahalený a i chování by mělo být zdrženlivé. To znamená žádné krátké sukně, velké výstřihy, ani líbání na veřejnosti. Nezapomeňte se řídit místními pravidly, zvláště chystáte-li se do mešity. Než do ní vstoupíte, vyzujte se a ženy si přehodí šátek přes vlasy a ramena.Pokud jste v cizí zemi, musíte přijmout její pravidla. Ukázat respekt k místním tradicím. Jak nejlépe zapadnout, na co si dát pozor, abyste někoho třeba neurazili, anebo nezpůsobili nějaký konflikt? Tlumočník si poradí se vším. Co považujete vy za normální, jinde ve světě je společensky nepřijatelné. Zásluhou tlumočníka předejdete „kulturnímu šoku“!

Hrst zvyků z ciziny, které vás mohou překvapit

Díky našemu tlumočníkovi se v cizině neztratíte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *