Možností, kdy mimo naši republiku nastane situace, v níž velmi oceníte služeb tlumočníka, je skutečně mnoho. Průvodce v zahraničí vás bude nejen doprovázet při vaší cestě do zahraničí a tlumočit, ale také zařídí řadu běžných formalit i nečekaných komplikací.

Naši tlumočníci jsou dokonale připraveni jazykově i odborně, jejich znalostí reálií v konkrétní zemi jsou dokonalé. Před vlastní cestou je důležité, abyste tlumočníkovi poskytli co nejvíce podkladů a informací o její náplni (tiskové zprávy, manuály a další dokumenty). Tlumočník by měl znát program vaší zahraniční cesty a měl by být seznámen s tím, jaká jednání ho čekají. Tato příprava zajistí úspěšný průběh celé akce.

 

Co náš průvodce v zahraničí také umí

Můžeme vám nabídnout i víc. Náš tlumočník současně působí jako váš průvodce v zahraničí. Zjednoduší vám cestu tím, že za vás zařídí spoustu věcí, např.:

Víc než tlumočení v zahraničí

Naši tlumočníci jsou znalí místní kultury, zvyků, chování a jednání. Mezi to patří i:

Samostatnou kapitolou je přizpůsobení oděvu specifickým lokalitám. Příkladem mohou být např. kostely, mešity a kláštery. U turistických atrakcí jsou k návštěvníkům mnohdy shovívaví, přesto je třeba dodržovat jistá pravidla. Do kostelů a klášterů je potřeba mít oblečení, zakrývající ramena a kolena (tedy nikoliv šortky a tílka). Některé památky nabízejí návštěvníkům k zapůjčení šátek či dlouhé kalhoty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *