Legalizace diplomu

Absolvovali jste v Kanadě Vysokou školu, Střední školu, a potřebujete diplom k uznání v České republice (pro další studia, zaměstnání, rodinné vztahy)? Diplom a dodatek k diplomu (supplement) je potřeba legalizovat – Apostilní doložkou.

Zapomněli jste si na vysvědčení opatřit Apostilní doložku? Nezoufejte, naše společnost to vyřídí snadno a rychle za Vás!

APOSTILNÍ DOLOŽKU Vám rádi zařídíme službu sami.

Vaše dokumenty pro superlegalizaci (Canadian origin), je potřeba je nejdříve ověřit na kanadském úřadě Global Affairs Canada (se sídlem v Ottawě). Můžete to udělat jak osobně, tak poštou nebo kurýrem. Bližší informace a instrukce najdete na uvedeném odkazu.

Adresa:
Authentication Services Section (JLAC)
Global Affairs Canada
125 Sussex Drive
Ottawa, Ontario,
Canada

Poté budou dokumenty doručeny na naše – České velvyslanectví k dokončení procesu (jestliže je pošlete poštou a zažádáte o přeposlání na naše velvyslanectví). Podrobné informace o superlegalizaci najdete na viz. odkazu.

 

Do extra obálky nadepsané „Embassy of the Czech Republic“ vložte následující:

 

  • kopii ID – nejlépe českého nebo kanadského pasu
  • poplatek
  • zpáteční obálku (podrobné info níže)
  • Poplatek za superlegalizaci mění se každý měsíc
  •  

Způsob platby je pouze HOTOVOST (CAD), MONEY ORDER nebo CERTIFIKOVANÝ ŠEK (adresovaný na Embassy of the Czech Republic). Také je potřeba přiložit předplacenou obálku s předepsanou adresou (doporučujeme Xpresspost nebo mezinárodní Xpresspost – EMS pokud chcete zaslání do ČR). Lze si též předem objednat kurýrní službu pro rychlejší doručení (viz. DHL, FEDEX nebo UPS). Pokud si vyberete službu kurýra, je nezbytné si ji předem objednat, zaplatit a zaslat nám přepravní list s čárovým kódem e-mailem. Konzulární oddělení nezajišťuje agendu spojenou s objednávkou kurýra.

Jestliže budete vše zasílat z ČR, nejlepším řešením by bylo požádat rodinu nebo přátele v Kanadě, kteří by potřebné náležitosti mohli poslat nebo přinést na naše konzulární oddělení. Pokud to takto vyřešit nelze, můžete nám zaslat hotovost na poplatek v CAD a přidat buď 30,-CAD na poslání doporučenou poštou, nebo 5,-CAD na zaslání obyčejně do ČR. Upozorňujeme, že zasílání peněz v obálce se řídí předpisy České pošty. Přiložte prosím obálku s předepsanou adresou, podle velikosti obálky se také odvíjí cena poštovného.

Legalizace diplomuza listinu + poplatek velvyslanectví12.000,-kč