Rychlá kalkulace

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

Odpovíme Vám ihned jakmile to bude možné. 

Soukromá poptávka
Firemní poptávka

V pracovní dny odpovíme během 10 – 15 minut, pokud máte urgentní poptávku k překladu – legalizaci, telefonujte

NON-STOP: +420 602 276 400

SUPERLEGALIZACE

 

Ani tak tajemného a složitého názvu, jako je superlegalizace, se s námi nemusíte bát. Pomůžeme Vám s její veškerou agendou. Ušetříme Vás zdlouhavého jednání s úřady. Zaručíme formální správnost a přesnost. Zkrátka zařídíme pro Vás všechno potřebné!

Superlegalizací rozumíme ověření veřejné listiny (či listiny už jednou úředně ověřené apostilou) správním orgánem pro možnost jejího použití v zahraničí. Označuje se také jako vyšší ověření listin. V praxi to vypadá tak, že v rámci procesu superlegalizace dokument postupně ověřují:

  • Ústřední orgán státní správy nadřízený orgánu, který listinu vydal.
  • Příslušný nadřízený orgán státní správy Ministerstva zahraničních věcí ČR.
  • Diplomatický či konzulární úřad státu, v němž bude použit.
  • SUPERLEGALIZACE LISTIN 3.000,-Kč

    Dle daného velvyslanectví + poplatek ambasádě

Proces superlegalizace není nutný při ověřování listin do smluvních států Úmluvy o zrušení požadavku ověřování cizích veřejných listin (z 5. 10. 1961). V takovém případě je superlegalizace nahrazena apostilou, zvláštní doložkou prokazující ověření podpisu, a otiskem razítka na listině za účelem jejího užití v jiném státě. Počet signatářů dohody přesahuje stovku, přesto jsou na světě státy, kde si s pouhou apostilou nevystačíte.

SUPERLEGALIZACI POTŘEBUJETE DO ZEMÍ:

Alžír, Afghánistán, Angola, Bahrajn, Bangladéš, Benin, Bolívie, Brazílie, Burkina Faso, Barma, Burundi, Čad, Chile, Čína, Kongo, Costa Rica, Pobřeží slonoviny, Dánsko, Egypt, Eritrea, Etiopie, Filipíny, Ghana, Guatemala, Guinea, Haiti, Indonésie, IrákIránItálie, Jamajka, Jemen, Jordánsko, Katar, Kambodža, Kamerun, Kanada, Keňa, Kuba, Kuvajt, Kyrgyzstán, Laos, Libanon, Libye, Makedonie, Madagaskar, Malajsie, Mali, Mauretánie, Maroko, Myanmar , Nepál, Nikaragua, Niger, Omán, Pákistán, Palestina, Paraguay, Peru, Rwanda, ŘeckoSaúdská arábie, Senegal, Sierra Leone, SingapurSlovenskoSpojené arabské emiráty, Srí Lanka, Súdán, Sýrie, Tchaj-wan, Tádžikistán, Tanzanie, Thajsko, Tunisko, Turkmenistán, Uganda, Uruguay, Uzbekistán, Vietnam, Zambie, Zimbabwe.

Seznam všech velvyslanectví dle zemí.